Aprangos etiketas

Vyriško kostiumo etiketas

vyriško kostiumo etiketas

Oficialiausias dieninis kostiumas yra tamsiai mėlynas siaurais dryžiais. Truputį mažiau oficialus yra vienspalvis tamsiai mėlynas bei tamsiai pilkas kostiumas.
– Kostiumas arba kombinuotas kostiumas, t. y. skirtingos spalvos kelnes ir švarkas, sudaro vyru aprangos pagrindą.
– Biznio vyras privalo turėti bent šešis darbinius kostiumus kasdieninius kostiumus – tris jų žiemos ir tiek pat vasaros sezonui. Dienos metu ir vasara dėvimi šviesesni kostiumai, vakare ir žiemos metu – tamsesniu spalvų.
– Rudas kostiumas tarnautojui nepritinka, tačiau rusvą vasarinį dėvėkit drąsiai.
– Marškiniai – vienspalviai, su apykakle, būtinai priderinti prie vilkimo kostiumo.
– Marškinių rankogaliai turi būti išlindę iš švarko rankovių maždaug pusantro centimetro.
– Kaklaraištis – būtina kostiumo dalis – derinamas prie kostiumo ir marškinių. Veiklos žmogui nepatartina ryšėti labai ryškius ar stambiais raštais margintus kaklaraiščius.
– Peteliškės netinka tik konsertyviausiose įstaigose.
– Spalvoti marškiniai baltomis apykaklėmis ir su sąsagomis dabar jau vilkimi visur, išskyrus konservatyviausias įstaigas
– Petnešos nesegamos, jei prie kelnių yra prisiūtos kilpos diržui.

Batai prie kostiumo

Batai – sudėtinė aprangos dalis. Jie neturi būti šviesesni už kostiumą. Prie visų kostiumų tinka juodi batai, šviesiais apsiaunama tik vasara, kai dėvimas šviesus kostiumas. Prie oficialios aprangos netinka storapadžiai ar sportiniai batai, sandalai.
– Puskojines taip pat būtina derinti prie kostiumo. Jos neturi būti šviesesnes už kelnes. Puskojines turi būti pakankamai ilgos, kad sėdint nesimatytu nuogos blauzdos.
-Baltos kojinės nemūvimos prie batų.
– Visad švari nosine – būtina vyro garderobo detalė. Ji laikoma vidinėje švarko kišenėje.
– Kvepalai (tualetinis vanduo, dezodorantai, odekolonas) neturi būti aštrus. Jų nepatartina maišyti.
– Papuošalai – laikrodis, ne daugiau kaip du žiedai, įkaitant vestuvinį kaklaraiščio sagos arba segtukas, sąsagos ir kt.

Apie autorių

etiketas

Nesvarbu, ar tai būtų darbo vieta, ar socialinė aplinka, ar net bendravimas internete, gero etiketo praktikavimas gali turėti teigiamos įtakos mūsų santykiams, bendravimui ir bendrai gerovei. Ši svetainė suteikia galimybę mokytis ir tobulėti visose etiketo srityse - nuo pagrindinių manierų, tokių kaip "prašau" ir "ačiū", iki sudėtingesnių klausimų, pavyzdžiui, kultūrinių skirtumų ir sudėtingų situacijų sprendimo.

Taigi, jei jums įdomu, koks yra etiketo vaidmuo šiuolaikiniame pasaulyje, ir norite pagerinti savo elgesį bei bendravimą su kitais, prisijunkite prie mūsų šioje tyrinėjimų ir atradimų kelionėje. Sugrąžinkime "etiketo" reikšmę ir paverskime jį kertiniu mūsų bendravimo ir santykių akmeniu.

Komentarai

Komentuoti